Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aneb jak jsem se dostala k šití

19. 6. 2009

     Začalo to před 8 lety, kdy jsem si chtěla koupit společenské kalhoty ve kterých bych dobře vypadala, prošla jsem spousty obchodů, vyzkoušela tuny kalhot. Stále jsem byla nespokojená, buďto příliš velké v pase, nebo příliš úzké, nebo mi to nesedělo přes zadek. Tak jsem si řekla, že když se naučila šít moje mamka, snad to zvládnu i já.

     Otevřela jsem Avízo a hledala vhodný inzerát...... našla jsem skříňkový šicí stroj Lucznik, rok  výroby 1970, leč elektrický a za cenu 1200,- Kč :-DD  Celá nadšená jsem se pro stroj rozjela. Naložili jsme jej do auta, dovezli domů, nechala jsem jej seřídit a začala jsem šít.

     Teď se budete jistě smát, já šila pozpátku :-DDD, totiž opravář nechal páčku na zpětném stehu a já si toho nevšimla.... no říkala jsem si že je to divné, nicméně jsem takto ušila celé kalhoty :-DD. To není všechno, já neměla ani střih,  tak jsem položila jedny kalhoty které mi byly dobré na látku a ani jsem to neobkreslila křídou, jen jsem to obstřihla  a hotovo!

....pokračování v dalším článku...

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Přeji hodně úspěchů

( Hana, 23. 6. 2009 17:04)

Fandím ti!Miluji ruční práce-šití,pletení i jiné aktivity. Také jsem byla šťastná, když jsem si pořídila šicí koutek kde to bylo jen moje. Jsem proti tobě jiná generace-jsem v důchodu,ale plně tě chápu. Přeji ti hodně úspěchů. Hana

pro kamarádku Soňu

(Dana Národová , 23. 6. 2009 12:03)

Soničko teď jsem si to přečetla a jen žasnu. dovedeš si poradit. Jsi prostě šikovná ženská. Držím palce aby ti šlo vše dobře jako šití. Měj se hezky pa Dana